Seria szaf na broń PRAKTIKER - co warto wiedzieć?

Dodane przez: w: Nasze produkty dnia: Komentarz: 0 Odsłon: 6028

Wszystkie szafy na broń w klasie S1 są wykonane zgodnie z obowiązującą normą PN-EN 14450 według IMP.

Wyróżniamy cztery  podstawowe kategorie szaf w serii PRAKTIKER :

  • STANDARD - (obejmuje modele ze skarbczykiem lub z półką; jedno i dwudrzwiowe)  - wysokość   szaf 1500 mm
  • SMALL - wysokość szaf 1300 mm
  • COMBO - wysokość szaf 1500 mm
  • PRESIDENT - wysokość 1500 mm

Szafy z tych wszystkich kategorii są wyposażone z pojemniki na drzwiach oraz posiadają większą głębokość (450 mm) W szafach kategorii small możemy umieścić broń o maksymalnej długości 1294 mm, w pozostałych kategoriach broń o maksymalnej długości 1494 mm. W zależności od modelu szafy posiadają od 6 do 23 sztuk uchwytów do broni długiej i od 3 do 10 sztuk uchwytów do broni krótkiej. 

W kategorii standard, jak zostało zaznaczone wcześniej, wyróżniamy dwa rodzaje szaf : szafy ze skarbczykiem i szafy z półką stałą.

W szafach PRAKTIKER STANDARD ze skarbczykiem  -  na górze szafy znajduje się schowek o wysokości 200 mm zamykany na zamek cylindryczny. Schowek - skarbczyk odsunięty jest od lewej strony korpusu szafy, dzięki czemu istnieje możliwość ustawienia broni o maksymalnej długości 1494 mm. 

W szafach PRAKTIKER STANDARD z półką od góry szafy znajduje się stała półka o wysokości 200 mm. Półka wyposażona jest w stały uchwyt na broń krótką. Półka podobnie jak skarbczyk odsunięta jest od lewej strony korpusu szafy, dzięki czemu istnieje możliwość ustawienia broni o maksymalnej długości 1494 mm.

Lewa strona szafy przeznaczona jest do przechowywania broni długiej. Zawiera metalową listwę z uchwytami piankowymi. Uchwyt ten można demontować i przestawiać na trzech wysokościach : 780 - 830 - 880 mm (licząc od dna szafy). Uchwyty piankowe rozmieszczone są co 55 mm i odsunięte od tylnej ściany o 175 mm,  umożliwiając tym samym swobodne wstawienie broni z optyką. A także , co bardzo istotne - zapobiega to obijaniu lunet o tylną ścianą szafy. Dodatkowo na bocznej ścianie korpusu znajduje się metalowa szyna z 2 uchwytami piankowym na broń długą, którą również można demontować, wraz ze standardowymi piankami, które są rozmieszczone co 55 mm i odsunięte od tylnej ściany na 85 mm.

Prawa strona szafy natomiast jest wyposażona w zestaw trzech przestawnych i możliwych do demontażu  półek zwykłych. Istnieje możliwość regulacji półek co 50 mm. Na wyposażeniu podstawowym znajduje się również listwa z uchwytami piankowymi montowana na wysokości 830 mm (licząc od dna szafy), którą także można demontować. Takie rozwiązanie umożliwia ustawienie dodatkowych sztuk broni o maksymalnej długości 1294 mm.

Drzwi szafy wyposażone są w cztery stałe pojemniki umożliwiające przechowywanie amunicji lub pozostałych akcesoriów wyposażenia podstawowego broni.

Do podstawowego wyposażenia szafy należy również zestaw wyciorów, zainstalowanych na magnesach neodymowych, co umożliwia dowolne i najbardziej optymalne ich umiejscowienie.

Szafa posiada również cztery otwory montażowe fi 12 ( dwa w tylnej ścianie szafy i dwa w podłodze).

Seria PRAKTIKER przeznaczona jest dla strzelców sportowych, kolekcjonerów oraz myśliwych. Charakteryzuje się doskonałym wykorzystaniem przestrzeni, przy niewielkich gabarytach jest w stanie pomieścić broń o maksymalnej wysokości z optyką bez konieczności jej demontowania a jednocześnie chroni ją przed uszkodzeniami.

PREZENTACJA VIDEO

Zostaw komentarz